Last MSRP ฿122,900
Piaggio Medley 150 i-get ABS (2016-2020) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 155 cc |
| แรงม้า / Power | 15 hp |
| แรงบิด / Torque | 14 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 115 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 132 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 47.5 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2020 x 705 x 1175 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1390 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 799 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿122,900 |