Starting from ฿369,900
Piaggio MP3 300 Sport (2019) — Full specs, price from ฿369,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 278 cc |
| แรงม้า / Power | 26 hp |
| แรงบิด / Torque | 26 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 350 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 32.2 km/l |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1450 mm |
| ราคา / Price | ฿369,900 |