Starting from ฿499,900
Piaggio MP3 500 Sport Advanced (2020) — Full specs, price from ฿499,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 493 cc |
| แรงม้า / Power | 44 hp |
| แรงบิด / Torque | 48 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 160 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 450 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1540 mm |
| ราคา / Price | ฿499,900 |