Porsche Cayenne (955) Cayenne (955) (2003-2007) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3189 cc |
| แรงม้า / Power | 250 hp |
| แรงบิด / Torque | 350 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 214 km/h |
| 0-100 km/h | 9.1 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2165 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4782 x 1928 x 1699 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2855 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 772 L |