Porsche Cayenne (955) Cayenne S (955) (2002-2007) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 4511 cc |
| แรงม้า / Power | 340 hp |
| แรงบิด / Torque | 420 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 242 km/h |
| 0-100 km/h | 6.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 2340 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4782 x 1928 x 1699 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2855 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 772 L |