Last MSRP ฿11,500,000
Porsche Cayman (981) GT4 3.8 (2015-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 3800 cc |
| แรงม้า / Power | 385 hp |
| แรงบิด / Torque | 420 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 295 km/h |
| 0-100 km/h | 4.4 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1340 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 4424 x 1817 x 1266 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2484 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 275 L |
| ราคา / Price | ฿11,500,000 |