Starting from ฿145,500
Royal Enfield Bullet 350 Black Gold (2024) — Full specs, price from ฿145,500, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 20 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2110 x 785 x 1225 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1390 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 805 mm |
| ราคา / Price | ฿145,500 |