Starting from ฿259,900
Royal Enfield Classic 650 Black Chrome (2025) — Full specs, price from ฿259,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 47 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 243 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2318 x 892 x 1137 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1475 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ราคา / Price | ฿259,900 |