Starting from ฿174,900
Royal Enfield Goan Classic 350 Trip Teal (2025) — Full specs, price from ฿174,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 20 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 196 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 35 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2130 x 825 x 1200 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1400 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 750 mm |
| ราคา / Price | ฿174,900 |