Starting from ฿246,900
Royal Enfield Interceptor 650 Black Pearl (2025) — Full specs, price from ฿246,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 47 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| 0-100 km/h | 5.8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 218 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2119 x 835 x 1067 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1398 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 804 mm |
| ราคา / Price | ฿246,900 |