Scania F-Series F 113 HB 4x2 (1995-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 11020 cc |
| แรงม้า / Power | 310 hp |
| แรงบิด / Torque | 1460 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7425 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 45 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 12000 x 2500 x 3600 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 6000 mm |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿300,000 - ฿500,000 |