Starting from ฿5,500,000
Scania F-Series F250LB 4x2 3100 (2005) — Full specs, price from ฿5,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9000 cc |
| แรงม้า / Power | 250 hp |
| แรงบิด / Torque | 1250 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8100 kg |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 11000 x 2500 x 3100 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 5900 mm |
| ราคา / Price | ฿5,500,000 |