Starting from ฿6,500,000
Scania Interlink LD Interlink LD 15m K410IB6x2* (2017) — Full specs, price from ฿6,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 13000 cc |
| แรงม้า / Power | 410 hp |
| แรงบิด / Torque | 2100 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 10800 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 55 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 15000 x 2550 x 3600 mm |
| ราคา / Price | ฿6,500,000 |