Starting from ฿9,500,000
Scania Interlink K 460 EB 6x2*4 (2018) — Full specs, price from ฿9,500,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12742 cc |
| แรงม้า / Power | 460 hp |
| แรงบิด / Torque | 2350 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 10350 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 44 |
| ประตู / Doors | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 12200 x 2550 x 3700 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 6150 mm |
| ราคา / Price | ฿9,500,000 |