Starting from ฿9,200,000
Scania K-Series K410 EB 6x2*4 (2018) — Full specs, price from ฿9,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12742 cc |
| แรงม้า / Power | 410 hp |
| แรงบิด / Torque | 2150 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 11925 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 50 |
| ประตู / Doors | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 3 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 13500 x 2550 x 4000 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 7150 mm |
| ราคา / Price | ฿9,200,000 |