Starting from ฿3,000,000
Scania P-Series P280 A4x2NA (Day Cab) (2018) — Full specs, price from ฿3,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 9000 cc |
| แรงม้า / Power | 280 hp |
| แรงบิด / Torque | 1400 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7200 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿3,000,000 |