Starting from ฿4,200,000
Scania R-Series R 440 (4x2) (2016) — Full specs, price from ฿4,200,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 13000 cc |
| แรงม้า / Power | 440 hp |
| แรงบิด / Torque | 2300 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 7500 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10500 kg |
| ราคา / Price | ฿4,200,000 |