Starting from ฿6,900,000
Scania S-Series S730 A4X2NA (V8) (2018) — Full specs, price from ฿6,900,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 730 hp |
| แรงบิด / Torque | 3500 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AMT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8000 kg |
| ประตู / Doors | 2 |
| น้ำหนักบรรทุก / Payload | 10000 kg |
| ราคา / Price | ฿6,900,000 |