Starting from ฿7,000,000
Scania Touring K410IB4x2 Touring (2018) — Full specs, price from ฿7,000,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | diesel |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 12700 cc |
| แรงม้า / Power | 410 hp |
| แรงบิด / Torque | 2150 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 8550 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 45 |
| ประตู / Doors | 1 |
| ขนาด / Dimensions | 12300 x 2550 x 3720 mm |
| ราคา / Price | ฿7,000,000 |