Last MSRP ฿45,000
STROM Chimpanzee V4 (2025) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| แรงบิด / Torque | 120 Nm |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 4.3 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 140 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 90 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1780 x 670 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1240 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 760 mm |
| ราคา / Price | ฿45,000 |