Starting from ฿29,900
STROM Walrus Standard (2025) — Full specs, price from ฿29,900, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | ev |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 1 hp |
| เกียร์ / Transmission | EV |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| แบตเตอรี่ / Battery | 2.1 kWh |
| ระยะทาง EV / Range | 70 km |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 70 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 88 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1830 x 690 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1270 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿29,900 |