Subaru Legacy 2.2 GX (BD/BG) (1993-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 2212 cc |
| แรงม้า / Power | 135 hp |
| แรงบิด / Torque | 190 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | AWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 215 km/h |
| 0-100 km/h | 8 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1350 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 4 |
| ขนาด / Dimensions | 4580 x 1695 x 1400 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2630 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 493 L |