Last MSRP ฿619,000
Suzuki APV 1.6 GLX (MT) (2005-2006) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1590 cc |
| แรงม้า / Power | 91 hp |
| แรงบิด / Torque | 127 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | RWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 150 km/h |
| 0-100 km/h | 15 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1280 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 8 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4225 x 1655 x 1855 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2625 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 300 L |
| ราคา / Price | ฿619,000 |