Suzuki Bandit Bandit 1200 (GV77A) (1996-2000) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1157 cc |
| แรงม้า / Power | 98 hp |
| แรงบิด / Torque | 91 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 230 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 218 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2125 x 770 x 1095 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1475 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | oil/air |