Suzuki Bandit Bandit 400 (GK7AA, Mk2) (1995-2000) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 398 cc |
| แรงม้า / Power | 53 hp |
| แรงบิด / Torque | 37 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 180 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 195 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2055 x 735 x 1075 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1440 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿80,000 - ฿130,000 |