Last MSRP ฿119,000
Suzuki Burgman Burgman 200 ABS (2014-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 200 cc |
| แรงม้า / Power | 19 hp |
| แรงบิด / Torque | 17 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 116 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1465 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 725 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿119,000 |