Starting from ฿239,000
Suzuki Burgman Burgman 400 ABS (2017) — Full specs, price from ฿239,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 400 cc |
| แรงม้า / Power | 29 hp |
| แรงบิด / Torque | 35 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 170 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 215 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2235 x 760 x 1350 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1585 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 755 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿239,000 |