Last MSRP ฿269,000
Suzuki DR-Z DR-Z400S (2000-2004) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 398 cc |
| แรงม้า / Power | 39 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 86 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2310 x 875 x 1245 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1460 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 935 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿269,000 |