Starting from ฿289,000
Suzuki DR-Z DR-Z400SM (2005-2026) — Full specs, price from ฿289,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 398 cc |
| แรงม้า / Power | 39 hp |
| แรงบิด / Torque | 39 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 100 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 86 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2225 x 825 x 1175 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1455 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 890 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿289,000 |