Starting from ฿359,000
Suzuki DR-Z 4S Standard (2026) — Full specs, price from ฿359,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 398 cc |
| แรงม้า / Power | 39 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 144 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2310 x 875 x 1260 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1460 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 935 mm |
| ราคา / Price | ฿359,000 |