Last MSRP ฿39,900
Suzuki GD110 GD110 HU (2015-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 113 cc |
| แรงม้า / Power | 8 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 90 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 108 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| ขนาด / Dimensions | 1900 x 750 x 1050 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1215 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 766 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿39,900 |