Last MSRP ฿389,000
Suzuki GSR750 GSR750 (2011-2016) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 106 hp |
| แรงบิด / Torque | 80 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 213 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2115 x 785 x 1060 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1450 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 815 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿389,000 |