Starting from ฿811,000
Suzuki GSX-R1000 GSX-R1000 R M2 (Gen 7 Facelift) (2022) — Full specs, price from ฿811,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1000 cc |
| แรงม้า / Power | 202 hp |
| แรงบิด / Torque | 118 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 300 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 203 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 16 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2075 x 705 x 1145 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1420 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 825 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿811,000 |