Suzuki GSX-R750 GSX-R750 (K1/K2/K3) (2000-2003) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 141 hp |
| แรงบิด / Torque | 86 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 270 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 190 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2050 x 700 x 1125 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1405 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |