Suzuki GSX-R750 GSX-R750 (K8/K9/L0) (2008-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 749 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 86 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 280 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 190 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2030 x 710 x 1115 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1390 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |