Starting from ฿699,000
Suzuki GSX-S GSX-S1000GT (2022) — Full specs, price from ฿699,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 999 cc |
| แรงม้า / Power | 152 hp |
| แรงบิด / Torque | 106 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 220 km/h |
| 0-100 km/h | 3.3 s |
| น้ำหนัก / Weight | 200 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 18 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2145 x 925 x 1215 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1470 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿699,000 |