Starting from ฿419,000
Suzuki GSX-8R Standard (2024) — Full specs, price from ฿419,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 776 cc |
| แรงม้า / Power | 83 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| น้ำหนัก / Weight | 205 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 22 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2115 x 770 x 1105 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1465 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 810 mm |
| ราคา / Price | ฿419,000 |