Starting from ฿899,000
Suzuki Hayabusa GSX1300R Hayabusa (Gen 3) (2021) — Full specs, price from ฿899,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1340 cc |
| แรงม้า / Power | 190 hp |
| แรงบิด / Torque | 150 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 299 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 264 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 14.9 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2180 x 735 x 1160 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1480 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 800 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿899,000 |