Last MSRP ฿45,900
Suzuki Hayate Hayate 125 (First Gen) (2006-2010) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 124 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| แรงบิด / Torque | 10 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 105 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 107 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1940 x 670 x 1065 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1260 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 760 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿45,900 |