Starting from ฿569,000
Suzuki Katana Katana (2019) — Full specs, price from ฿569,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 999 cc |
| แรงม้า / Power | 150 hp |
| แรงบิด / Torque | 108 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 240 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 215 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 19.6 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2125 x 830 x 1110 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1460 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 825 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿569,000 |