Suzuki RC RC 100 Gamma (1990-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 100 cc |
| แรงม้า / Power | 10 hp |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 108 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1860 x 640 x 1000 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1210 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 740 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿8,000 - ฿30,000 |