Last MSRP ฿70,000
Suzuki RGV RGV 150 (Facelift) (1995-1998) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 147 cc |
| แรงม้า / Power | 40 hp |
| แรงบิด / Torque | 25 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 185 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 141 kg |
| ขนาด / Dimensions | 1990 x 680 x 1060 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1300 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿70,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿40,000 - ฿90,000 |