Starting from ฿380,000
Suzuki RM-Z RM-Z450 (2023) (2023) — Full specs, price from ฿380,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 449 cc |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 130 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 96 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 12 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2190 x 825 x 1275 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1480 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 955 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿380,000 |