Last MSRP ฿38,000
Suzuki Smash Smash 110 (2007-2012) (2007-2008) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 113 cc |
| แรงม้า / Power | 9 hp |
| แรงบิด / Torque | 9 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 95 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 97 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 55 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 1870 x 670 x 1020 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1210 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 745 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿38,000 |