Starting from ฿310,000
Suzuki SV SV650X (Gen 3) (2018) — Full specs, price from ฿310,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 645 cc |
| แรงม้า / Power | 76 hp |
| แรงบิด / Torque | 64 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 210 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 198 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 25 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2140 x 760 x 1090 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1445 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 785 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿310,000 |