Last MSRP ฿799,000
Suzuki SX4 1.6 AT (2007-2011) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 1586 cc |
| แรงม้า / Power | 107 hp |
| แรงบิด / Torque | 145 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | FWD |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 175 km/h |
| 0-100 km/h | 10.5 s |
| น้ำหนัก / Weight | 1220 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 5 |
| ประตู / Doors | 5 |
| ขนาด / Dimensions | 4135 x 1755 x 1585 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 2500 mm |
| ห้องสัมภาระ / Trunk | 370 L |
| ราคา / Price | ฿799,000 |