Last MSRP ฿110,000
Suzuki VanVan 200 Standard (2002-2019) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 199 cc |
| แรงม้า / Power | 16 hp |
| แรงบิด / Torque | 15 Nm |
| เกียร์ / Transmission | MT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | CHAIN |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 120 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 128 kg |
| ขนาด / Dimensions | 2140 x 860 x 1120 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1335 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | air |
| ราคา / Price | ฿110,000 |