Starting from ฿155,000
SYM GTS 300i ABS (2024) — Full specs, price from ฿155,000, compare variants and find dealers in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| แรงม้า / Power | 28 hp |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| น้ำหนัก / Weight | 192 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 30 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2180 x 775 x 1395 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1540 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 790 mm |
| ราคา / Price | ฿155,000 |