Last MSRP ฿92,900
SYM Jet X 150 Standard (2021-2023) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 150 cc |
| แรงม้า / Power | 12 hp |
| แรงบิด / Torque | 12 Nm |
| เกียร์ / Transmission | AT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| ที่นั่ง / Seats | 2 |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 40 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2000 x 760 x 1115 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1350 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 780 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿92,900 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿70,000 |