Last MSRP ฿138,000
SYM Joymax Z 250 (2019-2021) — Discontinued model. Full specs, history, and used prices in Thailand
| เชื้อเพลิง / Fuel | petrol |
|---|---|
| เครื่องยนต์ / Engine | 249 cc |
| แรงม้า / Power | 21 hp |
| แรงบิด / Torque | 24 Nm |
| เกียร์ / Transmission | CVT |
| ระบบขับเคลื่อน / Drive | BELT |
| ความเร็วสูงสุด / Top Speed | 110 km/h |
| น้ำหนัก / Weight | 130 kg |
| อัตราสิ้นเปลือง / Fuel Economy | 28 km/l |
| ขนาด / Dimensions | 2190 x 750 x 1440 mm |
| ฐานล้อ / Wheelbase | 1550 mm |
| ความสูงเบาะ / Seat Height | 770 mm |
| ระบบหล่อเย็น / Cooling | liquid |
| ราคา / Price | ฿138,000 |
| ราคามือสอง / Used Price | ฿80,000 |